Kérdésed van? +36 20 346 7386

Szociális továbbképzések

Szociális továbbképzéseinket a 9/2000. (VIII.4.) SZCSM rendelet alapján szervezzük.

Minden tanfolyamunk minősített, így a képzés díja ÁFA-mentes.

Bár folyamatosan frissítjük adatbázisunkat, mégis kérem, hogy mielőtt megrendelné a továbbképzést, érdeklődjön munkatársunknál az engedélyek érvényességi idejéről.

Szociális továbbképzések

Képzéseink témakörönként

01
Konfliktuskezelés a szociális intézményekben (30 órás) S-07-053/2019, 25 pont

A továbbképzés a konstruktív konfliktuskezelésben nélkülözhetetlen ismeretek, módszerek és ezen keresztül képességek alapjainak megteremtését, jártasságok gyakorlati elsajátítását célozza meg. Cél, hogy a résztvevők fejlesszék kommunikációs és problémamegoldó képességüket, kreativitásukat, hatékonnyá és minden fél számára kielégítővé tegyék döntéshozó megbeszéléseiket. Gyakorlati tevékenységeken keresztül megismerhessék azokat a módszereket, technikákat, amelyek hozzájárulnak a demokratikus intézményi működéshez.

02
A lelki egészség megőrzése és fejlesztése az önismeret segítségével (30 órás) S-07-054/2019, 25 pont

A továbbképzés célja, hogy a résztvevők tapasztalatot nyerjenek a sajátélmény- jellegű személyiségfejlesztés terén, és elsajátítsák a személyiség- lélektan alapismereteit, melynek segítségével árnyaltabb, szakszerűbb módon lesznek képesek megismerni és értékelni munkatársaik, gondozottjaik alapvető személyiségjegyeit. A legfontosabb cél az önismereti tudatosság megőrzése, növelése mellett az, hogy a résztvevők legyenek képesek tudatosan csökkenteni saját sztereotípiáik befolyását, munkatársaik gondozottjaik megítélésében, értékelésében.

03
Segítőbeszélgetés, mint a kiégés megelőzésének egyik módszere (A segítő beszélgetés elemeinek használata az önfejlesztés folyamatában) S-07-010/2020, 30 óra, 25 pont

A továbbképzés célja a résztvevők megismertetése a segítő beszélgetés módszerével a kiégés elkerülése érdekében. A résztvevők lehetőségeiknek megfelelően építsék be a segítő beszélgetés elemeit az önfejlesztő folyamatukba, ismerkedjenek meg a rezilienciával és legyenek képesek felelősségteljes döntéshozatalra.

01
Mindennapi feladatok az idősgondozásban (betegségek, gyógyszerelés, mobilizálás, hospice) T-07-021/2020, 30 óra, 30 pont

A tanfolyam célja, hogy a résztvevők megismerkedjenek az idősek számára nyújtható szociális alap- és szakellátásokkal, a különféle bentlakást nyújtó otthonokkal, a hospice házak működésével, az itt dolgozók alapfeladataival.